Oświetlenie ścieżki zdrowia wokół stadionu miejskiego oraz montaż inteligentnej ławki solarnej.
A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkęStatystyki
Oddano ogółem
głosów
305
Oddano głosów
Ważnych
305
Nieważnych
0
Dane podstawowe
Numer nadany po weryfikacji 4
Opis projektu Projekt zakłada oświetlenie ścieżki zdrowia na stadionie w Białogardzie przy pomocy 12 lamp. Ścieżka liczy ok 600 metrów a wzdłuż niej znajdują się liczne urządzenia do ćwiczeń. Lampy zostaną zamontowane wzdłuż trasy biegowej idącej bezpośrednio przy jego płocie. Lampy przyłączone zostaną do już istniejących i wykorzystają ich instalację elektryczną co obniży koszty instalacji. Lampy sprawdzą się w okresie jesienno – zimowym kiedy zmrok zapada dużo wcześniej co uniemożliwia bieganie i ćwiczenie na ścieżce zdrowia w godzinach popołudniowych. Poprawi to również bezpieczeństwo biegających. Dodatkowo w ramach projektu przy basenie zamontowana zostanie inteligentna ławka solarna. Ławka posiadać będzie stojak rowerowy, wbudowaną ładowarkę z portem USB do uzupełnienia baterii w naszym smartfonie oraz nowoczesną ładowarkę indukcyjną do ładowania bezprzewodowego. Całość wkomponuje się w otoczenie i będzie samodzielnie funkcjonować dzięki energii słonecznej zgormadzonej w ogniwach ukrytych w środku urządzenia. Wszystko pozwoli cieszyć się mieszkańcom z aktywności fizycznej o każdej porze dnia i nie zależnie od pory roku.
Skrócony opis zadania / projektu Projekt ma na celu oświetlenie ścieżki zdrowia biegnącej dokoła stadionu. Ścieżka liczy ok. 600 metrów a wzdłuż niej znajdują się liczne urządzenia do ćwiczeń. Obszar ten doświetli 12 nowoczesnych lamp. Wykorzystany do tego zostanie istniejący system oświetlenia co znacznie obniży koszty instalacji. Lampy pozwolą biegać i trenować mieszkańcom w okresie jesienno – zimowym kiedy zmrok zapada dużo wcześniej. Uniemożliwia to przeprowadzenie treningu osobom kończącym pracę w godzinach popołudniowych. Dodatkowym elementem projektu będzie montaż inteligentnej ławki solarnej. Ławka da miejsce do odpoczynku i spotkań. Pozwoli naładować smartfon przy pomocy wyjścia USB lub za pomocą nowoczesnej, bezprzewodowej ładowarki indukcyjnej. Ławka wyposażona zostanie również w stojaki na rowery. Całość idealnie wkomponuje się w otoczenie stadionu, basenów i parku przy stadionie. Cała inwestycja pozwoli mieszkańcom cieszyć się z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu o dowolnej porze dnia i roku.
Autor MARCIN RYNKIEWICZ
Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu
Adres Miejscem realizacji projektu będzie teren Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdującego się przy ulicy Moniuszki 49 i 29. Lampy zamontowane zostaną na ścieżce zdrowia wzdłuż okrążenia biegnącego przy ogrodzeniu stadionu. Ławka solarna zostanie zlokalizowana przy kompleksie basenowo-rekreacyjnym.
Stan własnościowy terenu, na którym ma być zlokalizowane zadanie / projekt Właścicielem terenu na którym planuje się postawienie ławki solarnej jest Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. natomiast właścicielem działki na której planuje się realizację prac związanych z budową instalacji oświetlenia ścieżki zdrowia jest Miasto Białogard a zarządcą działki jest Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.
Szacunkowa wartość realizacji projektu
Kwota 50.000 PLN
Koszt po weryfikacji 50.000 PLN
Szacunkowy koszt zadania / projektu 1.Montaż lamp, podłączenie ich na wysięgnikach metalowych do istniejącego systemu, robocizna, materiały , budowa linii kablowej, wypożyczenie sprzętu do montażu - całkowity koszt instalacji doświetlającej wraz z instalacją ławki- 34000,00 . 2.Zakup inteligentnej ławki solarnej wyposażonej w stojak rowerowy, ładowarkę indukcyjną i ładowarkę USB- 16000,00.
Uwagi o kosztach eksploatacji Przy założeniu ok. 7 godzin dziennie, zużycie energii będzie na poziomie 3500 kWh rocznie. Przy cenie 0,50 zł za godzinę daje nam ok. 1750 zł brutto. Ławka solarna nie będzie generować kosztów w postaci zużycia energii ponieważ posiada ona zasilanie w postaci paneli słonecznych.
Załączniki (np.: mapy, zdjęcia, grafiki, inne materiały)
Status
Status Opinia pozytywna
Data dodania 2019-03-26 11:00
Data weryfikacji formalnej 2019-03-26 11:01
Data weryfikacji merytorycznej 2019-04-01 14:47
Data akceptacji do głosowania 2019-05-08 09:23