Białogardzki Bieg Uliczny
A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkęDane podstawowe
Numer nadany po weryfikacji 29
Opis projektu Bieg uliczny na dwóch dystansach: 10 km i 5 km w terminie sierpień, wrzesień lub październik 2019. Termin uzależniony jest od możliwości organizacyjnych, czasu niezbędnego na uzyskanie odpowiednich pozwoleń, uzgodnień etc. Autor projektu uważa, że najatrakcyjniejszym terminem byłby miesiąc sierpień w weekend, podczas Dni Białogardu. Bieg mógłby stanowić dodatkowy element uatrakcyjniający obchody Dni Białogardu. Bieg może stanowić również zupełnie autonomiczną imprezę w innym terminie. Najdogodniejszy termin to sobota w godzinach południowych. Bieg odbyłby się na dwóch dystansach. Łączny limit uczestników 400 osób. 10 km – bieg główny dla bardziej zaawansowanych oraz 5 km dla mniej zaawansowanych lub początkujących. Bieg mógłby zostać zorganizowany przez podmiot specjalizujący się w organizacji tego typu wydarzeń (autor ujął koszt w preliminarzu) lub po zweryfikowaniu możliwości przez samorząd miasta, przy współpracy z BOSiR, środowiskiem biegaczy, wolontariuszy i podmiotami prywatnymi. Bieg zostałby wytyczony na ulicach miasta. Trasa zostałaby, przy udziale podmiotu świadczącego tego typu usługi, odpowiednio oznaczona i zabezpieczona. Czas biegu każdego zawodnika byłby odmierzony odpowiednią aparaturą. Uczestnicy biegu dokonywaliby zgłoszeń za pośrednictwem Internetu oraz na miejscu w biurze zawodów, w dniu startu. Opłata startowa wyniosłaby 30 zł. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy, na który składałaby się: numer startowy, agrafki, talon na poczęstunek oraz wodę, a także koszulka okolicznościowa (w zależności od tego, czy Miasto pozyska sponsora w pakiecie startowym mogą znaleźć się gadżety reklamowe, odblaski, ulotki etc.). Po ukończeniu biegu, każdy uczestnik otrzymuje medal okolicznościowy. Trzech najlepszych zawodników w kategorii open mężczyzn i kobiet oraz po jednym zawodniku w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn (do 20, do 30, do 40, do 50 i powyżej 50) otrzymują pamiątkowe puchary. Po zakończeniu biegu na uczestników czekać będzie poczęstunek (może to być coś słodkiego lub np. grochówka w zależności od możliwości organizacyjnych). Na trasie biegu zlokalizowany byłby punkt z wodą. Impreza zostałaby zabezpieczona przez służby medyczne oraz porządkowe. Impreza poprzedzona byłaby rozgrzewką poprowadzoną przez spikera prowadzącego, z oprawą muzyczną. Bieg ma na celu popularyzację biegania, a także zdrowego stylu życia. Od dłuższego czasu obserwuje się wzrost popularności tej dyscypliny sportu w Polsce. Codziennie możemy zaobserwować w lasach, parkach, na ulicach miasta osoby biegające. Wiek, wykształcenie nie ma tutaj znaczenia. Każdy może spróbować. Bieg uliczny pozwoli na rywalizację wśród biegaczy, a także pokaże nasze miasto z innej perspektywy „z ulicy”, którymi na co dzień poruszamy się samochodami.
Skrócony opis zadania / projektu Białogardzki Bieg Uliczny! Święto biegaczy na ulicach naszego miasta. Profesjonalnie zorganizowany bieg na dwóch dystansach 5 km i 10 km dla 400 osób! Każdy z biegaczy otrzyma pakiet startowy. Na mecie każdy uczestnik otrzyma medal okolicznościowy oraz poczęstunek i napój. Czas i ustalenie kolejności na mecie zawodników odbędzie się za pomocą systemu chipów. Świetna promocja Miasta Białogard oraz aktywnego i zdrowego stylu życia.
Autor PIOTR ROZMUS
Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu
Adres Białogardzki Bieg Uliczny odbędzie się w Białogardzie. Proponowana trasa biegu wytyczona zostanie na ulicach miasta Białogard w obrębie centrum. Proponowana trasa biegu w załączeniu. Autor dopuszcza modyfikację trasy biegu na etapie realizacji projektu.
Stan własnościowy terenu, na którym ma być zlokalizowane zadanie / projekt Ulice w obrębie miasta stanowiące własność samorządu miasta Białogard. Załączono propozycję trasy biegu, której modyfikacja powinna nastąpić przy współudziale z podmiotem specjalizującym się w organizacji biegu.
Szacunkowa wartość realizacji projektu
Kwota 50.000 PLN
Szacunkowy koszt zadania / projektu Według załącznika
Uwagi o kosztach eksploatacji Organizacją imprezy mógłby zająć się podmiot prywatny specjalizujący się w organizacji biegu. Przy współudziale jednostek miejskich, wolontariuszy, środowiska i klubów biegaczy koszt biegu można zmniejszyć. Pozyskanie sponsorów mogłoby przyczynić się do uatrakcyjnienia biegu poprzez dodatkowe przedmioty/produkty/gadżety dołączane do pakietu startowego.
Załączniki (np.: mapy, zdjęcia, grafiki, inne materiały)
Status
Status Scalone
Data dodania 2019-04-01 10:24
Data weryfikacji formalnej 2019-04-01 10:53
Data weryfikacji merytorycznej 2019-04-17 13:34
Data scalenia projektu 2019-04-17 13:34
Powód scalenia Za zgodą autora scalono projekt z projektem analogicznym (projektem nr 16). Współautorem projektu jest Paweł Wiśniewski.