Białogardzki Budżet Obywatelski
200.000 PLN
Szczegółowy podział kwoty
Całkowita kwota na projekty ogólnomiejskie
200.000 PLN

Projekty

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Wybieg dla psów ul. Wyspiańskiego 1

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Fragment działki nr 219 - wymiary 62 x 62 metry o pow. 38,5 a

Opis projektu W Białogardzie jak dotychczas nie powstał ani jeden teren dla psów na którym mogłyby one swobodnie i bezpiecznie biegać się i bawić pod opieką swoich właścicieli. Dla wielu psów spacer na smyczy to tylko namiastka ruchu. Właściciele psów z obawy przed ucieczką swoich psów jak i możliwością agresji wobec innych ludzi - pogryzienie - nie mają możliwości swobodnej zabawy ze swoimi psami. Integracja zarówno psów jak i samych właścicieli może tylko pozytywnie wpłynąć na propagowanie pozytywnych zachowań i bezpieczeństwo zabawy z psami w miejscu publicznym. Teren placu zostanie wyposażony w sprzęt do sprzątania odchodów co pozwoli wyrobić nawyk sprzątania po swoich psach. Stworzenie takich możliwości i budowa takiego miejsca zabaw dla psów pozwoli sprawdzić czy inwestowanie w takie place jest potrzebne i pozytywnie odbierane przez mieszkańców co w przypadku powodzenia może pomóc w decyzji o budowie następnych w kilku miejscach Miasta.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 38.400 PLN

Autor SZCZEPAN JONKO

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa pomnika upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych - Rotmistrza Witolda Pileckiego 2

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu brak części formularza w wersji papierowej

Opis projektu Płyta metalowa o grubości 4 mm, wygięta wg. rysunku, oklejona i zabezpieczona laminatem. Boczne ekrany mają dodatkowo wycięte przestrzenne postaci wilków. Tył oklejony zabezpieczonym laminatem. Pomnik osadzony w listwie metalowej za pomocą śrub, wbudowanej w podłoże. Wysokość pomnika 190 cm, szerokość 170 cm. Teren zagospodarowany przy pomniku to utwardzony teren z podbudową z warstwy mineralnej wraz z sześcioma ławkami umocowanymi do podłoża.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 40.000 PLN

Autor ADAM PIETRZYKOWSKI

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa pomnika upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych - Rotmistrza Witolda Pileckiego 3

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Obszar nr 234/12 skrzyżowanie ulic Rotmistrza Witolda Pileckiego z Wiślaną

Opis projektu Koncepcja przestrzenna przedstawia projekt pomnika Witolda Pileckiego wykonanego ze stali nierdzewnej przestrzennej częściowo wycinanej ze stali laserem. Projekt zakłada taflę z blachy wygiętą do siebie zgodnie z rysunkiem technicznym, umocowane w podłożu betonowym. Wygięcie blachy nada formie bardzo wytrzymałą na zgięcia konstrukcję. Umocowanie formy w podłożu na listwie za pomocą śrub, która będzie wbetonowanej w podłoże. Forma składa się z trzech ekranów. Na przedniej części w pierwszym ekranie znajduje się ciemny las oraz widoczna sylwetka wilka/ forma wilka będzie formą przestrzenną oklejoną folią laminowaną. Część środkowa przedstawia zdjęcie osoby Witolda Pileckiego oraz poniżej zdjęcia jego słowa: „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę, tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”. Prawy ekran jest kontynuacją pierwszego – przedstawia symbol żołnierza wyklętego – samotnego wilka na tle lasu. Tył pomnika przedstawia ciemny las. Całość wykonana w monochromatycznym klimacie. Pomnik umiejscowiony jest przy ulicy Pileckiego w Białogardzie. Skwer, na którym zakłada się umiejscowienie pomnika stwarza możliwość zagospodarowania terenu. Przewiduje się uporządkowanie terenu wokół pomnika, oświetlenie oraz utwardzenie gruntu (40m2) materiałem mineralnym. Na wyznaczonej części terenu planuje się usadowienie kilku ławek. Dane techniczne: Płyta metalowa o grubości 6 mm, wygięta wg. rysunku, oklejona i zabezpieczona laminatem. Boczne ekrany mają dodatkowo wycięte przestrzenne postaci wilków. Tył oklejony zabezpieczonym laminatem. Pomnik osadzony w listwie metalowej za pomocą śrub, wbudowanej w podłoże. Wysokość pomnika 190 cm, szerokość 260 cm. Teren zagospodarowany przy pomniku to utwardzony teren z podbudową z warstwy mineralnej wraz z czterema ławkami umocowanymi do podłoża.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 40.000 PLN

Autor DOMINIK KOŁODZIEJSKI

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Białogardzkie Dni Seniora 2018 4

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Młodzieżowy Dom Kultury ul. Grunwaldzka 42 Białogard 78-200 Park Orła Białego

Opis projektu 1. 03-08-2018 Zorganizowanie dwóch tur po 50 osób każda a. Godzina godz. 11 do 13 pierwsza tura b. Godzina 15 do 17 druga tura 2. 04-08-2018 a. Rozpoczęcie DBS – rozdanie bonów żywnościowych, rozdanie upominków promujących Miasto Białogard b. Gry planszowe – Scrable, Monopol, szachy 10.30-12.00 c. Czytanie powieści 10.30-12.00 d. Kawa i herbata dla gości 12-12.30 e. Spektakl „Szopka don Cristobala” w wykonaniu Teatru w Bramie 12.30-13.30 f. Ciepły posiłek – zupa grochowa, drugie danie ziemniaki i porcja kurczaka 13.30-15.00 g. Wernisaż obrazów Jana Kamińskiego 15.00 h. Koncert przegląd chórów regionalnych – Echo Pomorzanki-Białogard, Passionato-Karlino,7 Dobrowianki Dobrowo/9, Radość Tychowo /8, Teatr w Bramie Białogard 15.30-16.45 i. ZAKOŃCZENIE DNIA DRUGIEGO 3. 05-08-2018 a. Rozpoczęcie dnia trzeciego, informacja o przebiegu dnia 10.00-10.15 b. Konkurs łamigłówek – nagrody, Janina Staszkop 10.15-11.00 c. Koncert talentów – Jadwiga Milewicz, Waldemar Jończyk, Zofia Sędzicka, Klaudia Barska, Olga Wolska 11.00-12.30 j. Kawa, herbata, ciasta, napoje słodkie i woda gazowana i niegazowana dla gości 12.30-13.00 d. Lokalni poeci czytają swoje wiersze 13.00-14.00 e. Ciepły posiłek – zupa gulaszowa, drugie danie karkówka, sałatki 14:00-15.30 f. Klub dyskusyjny – tematyka Białogard 15.30-16.30 g. Spektakl „Zapusty” w wykonaniu Teatru w Bramie – 17.00-18.00h h. ZAKOŃCZENIE DNIA TRZECIEGO I ZAKOŃCZENIE DBS

Szacunkowa wartość realizacji projektu 28.855 PLN

Autor KRZYSZTOF TATYS

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Przebudowa drogi dojazdowej do ogrodów działkowych "Energetyk" w Białogardzie. 5

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu dz. 197/1 obr. 016

Opis projektu Projekt opiera się na utwardzeniu istniejącej drogi gruntowej i utwardzeniu nawierzchni z gruzobetonu na dz. 197/1 obr. 016 na odcinku 220 m długości i 3 m szerokości.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 40.000 PLN

Autor JOANNA PŁOKITA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

,,SIŁOWNIA" - strefa relaksu i aktywności fizycznej przy ul.Kisielice Małe 6

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Działka 154 obręb 018

Opis projektu Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu zielonego w celu poprawy aktywności fizycznej przy ul.Kisielice Małe na siłownie zewnętrzną. W ramach zadania planuje się montaż jednej latarni oświetleniowej, 3 urządzenia do ćwiczeń ( narciarz 2 osobowy,nordic walking, wioślarz sportowy) oraz utwardzenie terenu.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 39.888,99 PLN

Autor Aleksandra Barczak

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Projekt budowlano-wykonawczy wraz z ekspertyzą techniczną naprawy kolektora deszczowego DN 900 – ul. Grunwaldzka – 1 Maja w Białogardzie. 7

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Grunwaldzka - 1 Maja Białogard

Opis projektu Opracowanie pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej naprawy i udrożnienia kolektora.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 40.000 PLN

Autor STEFAN SŁONIECKI

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Festiwal W Centrum Hip-Hopu 8

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Amfiteatr w Parku im. Leona Mroczkiewicza w Białogardzie

Opis projektu Projekt zakłada organizację imprezy pn. „Festiwal W Centrum Hip-Hopu”. Będzie to jednodniowe wydarzenie składające się z kilku koncertów muzyki hip-hop. Projekt stworzony jest z myślą o ludziach młodych, dla których w Białogardzie wciąż brakuje interesującej oferty koncertowej. Impreza zaplanowana przez autora projektu będzie doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy ludzi młodych zarówno wiekiem jak i duchem. „Festiwal W Centrum Hip-Hopu” ma być alternatywną propozycją kulturalną dla mieszkańców Białogardu i okolic. To również okazja, aby zobaczyć i posłuchać na żywo ulubionych artystów, znanych dotychczas jedynie z albumów, klipów i wywiadów! Planowany przez autora termin imprezy to 31 sierpnia 2018 r., lub 1 września 2018 r. Impreza zorganizowana pod koniec wakacji będzie doskonałym zwieńczeniem sezonu letniego. „Festiwal W Centrum Hip-Hopu” odbędzie się na świeżym powietrzu, w amfiteatrze znajdującym się w Parku im. Leona Mroczkiewicza (popularny park-lasek). Planowany czas imprezy to 4 godziny – 19-23 (ramy czasowe mogą ulec zmianie). Wstęp będzie bezpłatny. Na scenie festiwalu wystąpią lokalni reprezentanci sceny hip-hop (Białogard i okolice) oraz specjalnie zaproszeni wykonawcy znani szerokiej publiczności. Autor projektu kontaktował się z wieloma wykonawcami, większości z nich termin imprezy odpowiada i wyrażają oni chęć współpracy. Szczegółowe ustalenia będą jednak możliwe, gdy projekt przejdzie wszystkie etapy weryfikacji, uzyska odpowiednią ilość głosów i autor będzie miał pewność, co do realizacji. Festiwal zorganizowany zostanie we współpracy z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, które ma bogate doświadczenie w realizacji tego typu wydarzeń w naszym mieście (w załączniku oświadczenie dyrektora CKiSE). Mamy, więc pewność, że białogardzianie otrzymają profesjonalnie przygotowaną imprezę, na której będą mogli bezpiecznie się bawić.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 40.000 PLN

Autor maciej nowak

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Białogardzka Strefa Aktywności i Rekreacji 9

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu ul. Moniuszki 49, 78-200 Białogard (Stadion Miejski)

Opis projektu Zadanie dotyczy wybudowania urządzeń do ćwiczeń kalisteniki oraz streetworkoutu (park stretworkoutowy). Dodatkowo w ramach projektu zamontowane zostaną ławeczki do siedzenia, stoły do gry w szachy oraz huśtawki. Na zakończenie projektu zostanie wykonana i wkopana tablica informacyjna wraz z regulaminem.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 40.000 PLN

Autor Szymon Szulc

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

„Edukacyjne gry dla dzieci” – utworzenie stref gier podwórkowych w białogardzkich szkołach podstawowych 10

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Białogard: Szkoła Podstawowa nr 1 - ul. Świdwińska 7, działka nr 19, obręb 017 Szkoła Podstawowa nr 3 - ul. Chopina 8, działka nr 31, obręb 009 Szkoła Podstawowa nr 4 - ul. Grunwaldzka 53, działka 279, obręb 017 Szkoła Podstawowa nr 5 - ul. Kołobrzeska 23, działka 15, obręb 011

Opis projektu Przedmiotem projektu jest utworzenie w białogardzkich szkołach podstawowych (SP1, SP3, SP4, SP5) strefy z podwórkowymi grami edukacyjnymi „Playform”. Gry edukacyjne Playform to trwały produkt z materiału termoplastycznego. Produkty montowane są na szkolnym boisku. Gry urozmaicają i nadają kolor przestrzeni. Gry edukacyjne to idealna forma zachęcenia uczniów do nauki poprzez zabawę. Stymulują wyobraźnię i kreatywność. Uczniowie mają możliwość integracji i spędzania czasu z innymi dziećmi oraz rozwijania umiejętności pracy w grupie i ducha zabawy zespołowej. Gry edukacyjne to alternatywna metoda wspierająca działalność pedagogiczną.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 40.000 PLN

Autor MAGDA RADZIKOWSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij