Białogardzki Budżet Obywatelski
400.000 PLN
Szczegółowy podział kwoty
Całkowita kwota na projekty ogólnomiejskie
400.000 PLN

Projekty

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

,, SIŁOWNIA -strefa relaksu i aktywności fizycznej przy ul. Kisielice Małe 1

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Działka 154 obręb 018

Opis projektu Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu zielonego w celu poprawy aktywności fizycznej przy ul. Kisielice Małe na siłownię zewnętrzna. W ramach zadania planuję montaż trzech urządzeń do ćwiczeń(narciarz-2 osobowy,nordic walking, wioślarz sportowy) ,jednej lampy oświetleniowej, stojaka na rowety oraz utwardzenie nawierzchni koło urządzeń do ćwiczeń.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 48.300 PLN

Autor Aleksandra Barczak

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa parkingu przy ul. 1 Maja 52,54 2

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Ulica 1 Maja 52,54.

Opis projektu Projekt dotyczy parkingu przy budynkach kamienic 52,54. Cztery lub trzy miejsca parkingowe .

Szacunkowa wartość realizacji projektu 20.000 PLN

Autor Tadeusz Kołodziej

Status Opinia negatywna

Data dodania

Miejsca parkingowe 3

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu 1 Maja 50,52,54

Opis projektu Projekt dotyczy parkingu przy budynkach kamienic 50, 52,54. Cztery miejsca parkingowe .

Szacunkowa wartość realizacji projektu 44.500 PLN

Autor Elżbieta Kołodziej

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Oświetlenie ścieżki zdrowia wokół stadionu miejskiego oraz montaż inteligentnej ławki solarnej. 4

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Miejscem realizacji projektu będzie teren Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdującego się przy ulicy Moniuszki 49 i 29. Lampy zamontowane zostaną na ścieżce zdrowia wzdłuż okrążenia biegnącego przy ogrodzeniu stadionu. Ławka solarna zostanie zlokalizowana przy kompleksie basenowo-rekreacyjnym.

Opis projektu Projekt zakłada oświetlenie ścieżki zdrowia na stadionie w Białogardzie przy pomocy 12 lamp. Ścieżka liczy ok 600 metrów a wzdłuż niej znajdują się liczne urządzenia do ćwiczeń. Lampy zostaną zamontowane wzdłuż trasy biegowej idącej bezpośrednio przy jego płocie. Lampy przyłączone zostaną do już istniejących i wykorzystają ich instalację elektryczną co obniży koszty instalacji. Lampy sprawdzą się w okresie jesienno – zimowym kiedy zmrok zapada dużo wcześniej co uniemożliwia bieganie i ćwiczenie na ścieżce zdrowia w godzinach popołudniowych. Poprawi to również bezpieczeństwo biegających. Dodatkowo w ramach projektu przy basenie zamontowana zostanie inteligentna ławka solarna. Ławka posiadać będzie stojak rowerowy, wbudowaną ładowarkę z portem USB do uzupełnienia baterii w naszym smartfonie oraz nowoczesną ładowarkę indukcyjną do ładowania bezprzewodowego. Całość wkomponuje się w otoczenie i będzie samodzielnie funkcjonować dzięki energii słonecznej zgormadzonej w ogniwach ukrytych w środku urządzenia. Wszystko pozwoli cieszyć się mieszkańcom z aktywności fizycznej o każdej porze dnia i nie zależnie od pory roku.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor MARCIN RYNKIEWICZ

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Wykonanie najazdu zwalniającego 5

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu ul. Chopina w Białogardzie, przejście dla pieszych przy Przedszkolu Miejskim nr 2 "Słoneczne" przy ulicy Chopina 4a

Opis projektu Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz zapobieganie gwałtownemu hamowaniu przy przejściu dla pieszych na ulicy Chopina przed Przedszkolem Miejskim nr 2 "Słoneczne". W ramach projektu zostałyby wykonane prace tj. wykonanie projektu zmiany organizacji ruchu, postawienie znaków drogowych, wykonanie najazdu zwalniającego.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 17.500 PLN

Autor KAROLINA WÓJCIK-LEWANDOWSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Nowoczesny Plac Zabaw na Osiedlu Chopina 6

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Istniejący plac zabaw przy ul. Moniuszki i Nowowiejskiego. dz. nr 687/18 i 709/1 obr. 009

Opis projektu Projekt dotyczy inwestycji polegającej na wymianie części starych i zużytych urządzeń istniejącego placu zabaw. W miejsce starych elementów proponuje się : 1. zestaw zabawowy metalowy, 2. Autko brumbrum, 3. Huśtawka potrójna łączona ( siedzisko płaskie+siedzisko kubełkowe+bocianie gniazdo), 4. Stół piknikowy + dwie ławki z oparciem, 5. Sprężynowiec pojedynczy x2, 6. Lokomotywa metalowa+ wagon metalowy z daszkiem, 7. Ławka z oparciem 2 szt.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 42.230,04 PLN

Autor KATARZYNA CACH-LEWANDOWSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH W BIAŁOGARDZIE 7

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Park Orła Białego Plac Wolności w Białogardzie

Opis projektu W ramach zadania w dniach 13-14 lipca 2019r. w Parku Orła Białego oraz na Placu Wolności w Białogardzie odbędzie się przegląd teatrów ulicznych. W ramach święta wystąpią m.in. teatry z Krakowa, Szczecina, Poznania i Wrocławia. Uroczystości rozpoczną się sobotnią paradą teatrów ulicznych ulicami miasta, w skład której wejdą zaproszone teatry, białogardzcy adepci sztuki aktorskiej i mieszkańcy Białogardu. Podczas dwóch dni odbędzie się 6-8 spektakli ulicznych przeznaczonych dla dzieci i widzów dorosłych. Pierwszego dnia zaprezentują się teatry z Krakowa i Szczecina, zaś drugiego dnia Teatr z Poznania i Wrocławia. Realizacja zadania będzie inspiracją i poszukiwaniem nowych form pracy artystycznej i wychowawczej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszego miasta, rozwijanie wrażliwości estetycznej i wzbogacanie osobowości mieszkańców poprzez edukację teatralną, rozwijanie zdolności aktorskich wśród mieszkańców.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 43.120 PLN

Autor MATEUSZ PRZYBYSZ

Status Opinia pozytywna

Data dodania

"Tor Przeszkód"- modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie 8

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Istniejący plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie, ul. Chopina 8, dz. nr 31 obr.009

Opis projektu Modernizacja istniejącego placu zabaw, wymiana nawierzchni i urządzeń. Istniejący plac zabaw został wybudowany z narodowego programu Radosna Szkoła w 2010 roku, w związku z tym uległ naturalnej degradacji. W ramach projektu planowane jest: zdemontowanie istniejących zużytych sprzętów, wymiana nawierzchni z tworzywa na piasek, ustawienie nowych urządzeń. Proponowane nowe urządzenia to: 1. ścieżka sprawnościowa firmy Astrus (3645S)- 19286,40 zł, 2. huśtawka Bocianie Gniazdo+ pojedyncza metalowa firmy Astrus (3510S)- 7598,94 zł, 3.Huśtawka wagowa metalowa firmy Astrus (3506S)- 2180,79 zł.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 49.066,13 PLN

Autor BARBARA TOBIASZ

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Siłownia zewnętrzna przy kompleksie Orlik Szkoły Podstawowej nr 3 w Białogardzie 9

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Kompleks boisk ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 3 ul. Chopina 8 w Białogardzie

Opis projektu Projekt dotyczy budowy siłowni zewnętrznej przy kompleksie ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie. Obiekt jako miejsce aktywnego wypoczynku przeznaczony będzie dla wszystkich grup wiekowych. Projekt ma na celu integrację społeczną i aktywizację społeczeństwa w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Siłownia, która będzie znajdować się przy placu zabaw dla najmłodszych i boiskach Orlik ma zachęcić rodziców do ruchu. Kiedy dzieci pochłonięte będą zabawą, dorośli zamiast siedzieć na ławce, mogą zadbać o sylwetkę. Często spotykamy się z problemem agresywnego zachowania czy wandalizmu z tym związanego. Nuda jest jedną z przyczyn takiego zachowania. Siłownie zewnętrzne przyciągają zarówno młodzież jak i dorosłych odcinając ich od komputerów i zabijając nudę. Otwarta, nieodpłatna siłownia umożliwi swobodny i łatwy dostęp do odpowiednich urządzeń. Stworzona baza będzie oferowała przyrządy treningowe dla dorosłych i seniorów. Dodatkowo znajdujący się na terenie szkoły plac zabaw zapewni rozrywkę dla najmłodszych. Po budowie siłowni nie będzie potrzeby generowania kosztów utrzymania, a administrowanie terenu przez SP nr 3 i całodobowy monitoring obiektu sprzyjać będzie poszanowaniu rządzeń.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor KATARZYNA KOZŁOWSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

"PRZYJAZNE" Oś. Zwycięstwa 10

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Teren przyległy do placu zabaw i boiska przy ul. Gryfitów, działka miasta nr 137/230 obręb 006.

Opis projektu Projekt obejmuje przystosowanie i wzbogacenie wskazanego terenu do funkcji jaką już częściowo spełnia tj. Nowe miejsca parkingowe dla mieszkańców ok. 100 z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Dojazd do parkingu przez istniejący wjazd – wyjazd od ulicy Gryfitów oraz nowy do wykonania wjazd – wyjazd od ul. Ks Bogusława X (myjnia). Część parkingowa rozdzielona pasem zieleni np. gazony z kwiatami. Obecna nawierzchnia pozwala na wyznaczenie miejsc parkingowych poprzez wymalowanie ich na podłożu asfaltowym. Na wskazanej działce już wcześniej została wykonana sieć latarni ulicznych z myślą na dalszą realizację założonej koncepcji tworzenia nowych miejsc parkingowych. Druga część działki, to cześć trawiasta na której znajduje się już plac zabaw i nowo powstałe boisko oświetlone i ogrodzone. Planuje się odgrodzić metalowymi słupkami cześć parkingową od sportowej co zwiększy bezpieczeństwo dzieci i mieszkańców korzystających z terenu. Ograniczy to wjazd niepożądanych pojazdów na teren rekreacyjny- asfaltowy, gdzie zostaną przeniesione kosze do gry w koszykówkę. Cały teren zostanie zmonitorowany poprzez zamontowanie jednej kamery wizyjnej podłączonej do systemu monitoringu miejskiego, który sukcesywnie jest rozbudowany w innych częściach miasta dając większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor Andrzej Milczarek

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Stojaki rowerowe przedstawiające wspomnienie fotograficzne „Starego Miasta Białogard” umiejscowione na terenie współczesnego miasta Białogard. 11

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Teren miasta Białogard. Konkretne umiejscowienie realizacji projektu należy do decyzji Rady Miasta Białogard oraz Urzędu Miasta Białogard.

Opis projektu Stojaki na rowery, na których zostaną umieszczone zdjęcia „Starego Miasta Białogard” wraz z mapą miasta, informującą o umiejscowieniu pozostałych stojaków na rowery w innych obszarach miasta Białogard.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor PAWEŁ KRZYWY

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Modernizacja chodników na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2 "Słoneczne" w Białogardzie 12

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Przedszkole Miejskie nr 2 "Słoneczne", ul. Chopina 4a, Białogard

Opis projektu Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2 "Słoneczne" w Białogardzie. W ramach projektu zostałyby wykonane prace budowlane: rozebranie i wywiezienie płytek chodnikowych oraz obrzeży (krawężniki betonowe), profilowanie podłoża pod nowy chodnik, ułożenie obrzeży i chodnika z kostki brukowej. Teren będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 45.500 PLN

Autor AGATA WIECZOREK

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

"Nie nowotworom u białogardzkich dzieci" 13

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Plac Wolności

Opis projektu Przyjazd Ambulansu z Fundacji Ronalda McDonalda i przeprowadzenie profilaktycznych badań u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat pod kątem nowotworów. Badanie polega na zrobieniu badania USG. Jest bezbolesne. 6 dni badań = ok.420 dzieci. Po przyjeździe należy zapewnić noclegi i wyżywienie pracownikom (lekarzom) na czas trwania badań i zapewnić dostęp do prądu Ambulansowi.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 36.900 PLN

Autor MARTA GLINKA

Status Opinia negatywna

Data dodania

Budowa pomnika upamiętniającego „Żołnierzy Wyklętych” – Rotmistrza Witolda Pileckiego. 14

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Obszar nr 234/12 skrzyżowanie ulic Rotmistrza Witolda Pileckiego z Wiślaną

Opis projektu Koncepcja przestrzenna przedstawia projekt pomnika Witolda Pileckiego wykonanego ze stali nierdzewnej przestrzennej częściowo wycinanej ze stali laserem. Projekt zakłada taflę z blachy wygiętą do siebie zgodnie z rysunkiem technicznym, umocowane w podłożu betonowym. Wygięcie blachy nada formie bardzo wytrzymałą na zgięcia konstrukcję. Umocowanie formy w podłożu na listwie za pomocą śrub, która będzie wbetonowanej w podłoże. Forma składa się z trzech ekranów. Na przedniej części w pierwszym ekranie znajduje się ciemny las oraz widoczna sylwetka wilka/ forma wilka będzie formą przestrzenną oklejoną folią laminowaną. Część środkowa przedstawia zdjęcie osoby Witolda Pileckiego oraz poniżej zdjęcia jego słowa: „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę, tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”. Prawy ekran jest kontynuacją pierwszego – przedstawia symbol żołnierza wyklętego – samotnego wilka na tle lasu. Tył pomnika przedstawia ciemny las. Całość wykonana w monochromatycznym klimacie. Pomnik umiejscowiony jest przy ulicy Pileckiego w Białogardzie. Skwer, na którym zakłada się umiejscowienie pomnika stwarza możliwość zagospodarowania terenu. Przewiduje się uporządkowanie terenu wokół pomnika oraz utwardzenie gruntu materiałem mineralnym. Na wyznaczonej części terenu planuje się usadowienie kilku ławek. Dane techniczne: Płyta metalowa o grubości 6 mm, wygięta wg rysunku, oklejona i zabezpieczona laminatem. Boczne ekrany mają dodatkowo wycięte przestrzenne postaci wilków. Tył oklejony zabezpieczonym laminatem. Pomnik osadzony w listwie metalowej za pomocą śrub, wbudowanej w podłoże. Wysokość pomnika 190 cm, szerokość 170 cm. Teren zagospodarowany przy pomniku to utwardzony teren z podbudową z warstwy mineralnej wraz z sześcioma ławkami umocowanymi do podłoża.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 49.999,79 PLN

Autor ADAM PIETRZYKOWSKI

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Poprawa infrastruktury rekreacyjnej w ROD "Słonecznik" 15

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu działka nr 15/2 obr. 0010 m. Białogard- Osiedle Olimpijczyków (działka na terenie ROD)

Opis projektu Położenie polbruku pod 3 istniejącymi wiatami zgodnie z załączonym projektem. Powierzchnia polbruku do wykonania ok. 175 mkw. Wykonanie stołów i ławek piknikowych pod istniejącymi wiatami. Każda z wiat ma wymiar 6mx4m. Stoły i ławki piknikowe montowane na stałe pod wiatami- pod każdą wiatą stół i ławki po oby stronach stołu ma długość wiaty. Projekt będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 42.800 PLN

Autor IRENA RUDZIK

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Białogardzki bieg uliczny 16

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Teren Miasta Białogard, ulice w centrum miasta będące w zarządzie Miasta Białogard, start i meta biegu na ul. Kopernika na wysokości Parku Orła Białego

Opis projektu Białogardzki bieg uliczny – to projekt zakładający organizację integracyjnych biegów ulicznych dla różnych kategorii wiekowych. Impreza ma promować zdrowy i aktywny styl życia wśród mieszkańców Białogardu, integrować różne środowiska i grupy wiekowe. Zakładamy realizację kilku biegów z podziałem na kategorie wiekowe, w związku z tym różny będzie ich dystans. Trasa biegu przebiegać będzie ulicami centrum Białogardu. Start i metę zaplanowano ul. Kopernika, na wysokości parku Orła Białego. Biegowi towarzyszyć będzie festyn rodzinny promujący zdrowy i aktywny styl życia. Zwycięzcy biegów w swoich kategoriach otrzymają pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowe medale. Dla uczestników biegów zapewniony zostanie ciepły poczęstunek. Termin organizacji Białogardzkiego biegu ulicznego planowany jest jesienią, na przełomie września i października 2019 roku. Przewidujemy udział do 500 osób. Współautor projektu - PIOTR ROZMUS

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor Paweł Wiśniewski

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Boisko do gry w piłkę nożną na osiedlu ks. Cz. Berki w Białogardzie. 17

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Budowa boiska do gry w piłkę nożną zaplanowana jest na działce nr 117/57 obręb 019 (obok placu zabaw dla dzieci).

Opis projektu Projekt przewiduje budowę boiska do gry w piłkę nożną o wymiarach 50mx30m. Zakres prac obejmuje: niwelację (wyrównanie) terenu pod boisko; przygotowanie podłoża pod boisko /nawiezienie ziemi urodzajnej – ok. 225 t, posianie trawy, wałowanie itp.; zakup i montaż 2 szt. bramek z siatkami; zakup i montaż 4 ławek i 2 koszy na śmieci; tablica informacyjna.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 49.100 PLN

Autor WALDEMAR DANKOWSKI

Status Opinia negatywna

Data dodania

BLIŻEJ SIEBIE - cykl imprez integracyjnych 18

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu 1) Park Orła Białego 2) Targowisko Miejskie 3) Budynek CKiSE, ul. 1 Maja 15

Opis projektu BLIŻEJ SIEBIE – cykl imprez integracyjnych, to projekt skierowany do osób niepełnosprawnych oraz wszystkich, którym bliska jest idea zapobiegania wykluczeniu społecznemu niepełnosprawnych, poszanowania i tolerancji. To także propozycja dla całej lokalnej społeczności do współtworzenia tych wydarzeń poprzez aktywne w nich uczestnictwo. Imprezy w swoim wymiarze mają być wielopokoleniowe, rodzinne, o charakterze kulturalno-rekreacyjnym. Będą one również doskonałą okazją do twórczych spotkań, wymiany doświadczeń i opinii dotyczących różnych sposobów włączania osób niepełnosprawnych w nurt życia społecznego. Podstawowe cele to: wsparcie ludzi niepełnosprawnych, stwarzanie im przyjaznych okoliczności i warunków do rozwoju oraz motywowanie do wysiłku i pracy nad sobą. Podejmowane działania mają przyczyniać się do bliższego poznania, budowania solidnych podstaw do wzajemnego zrozumienia, poczucia wspólnoty prowadzącej do partnerskiego dialogu. W ten dialog włączane są nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także ich rodziny, znajomi oraz cała społeczność lokalna. Projekt BLIŻEJ SIEBIE – cykl imprez integracyjnych, zakłada organizację trzech wydarzeń. Składowymi projektu są: Święto latawca, Wspólny świat, Twórczość bez barier. Impreza pod nazwą Święto latawca, to rekreacyjno-zabawowy plener, którego osią jest konkurs latawcowy. W konkursie, oprócz osób niepełnosprawnych, wezmą udział przede wszystkim dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Działanie to jest również elementem edukacji i uwrażliwienia młodych ludzi. Lokalizacja: targowisko miejskie. Koszty przeprowadzenia imprezy obejmują m.in. nagrody dla uczestników, poczęstunek, animatora gier i zabaw, przygotowanie stanowisk sprawnościowych. Termin realizacji: wrzesień. Impreza pod nazwą Wspólny świat, to rodzinny piknik kulturalno-rekreacyjny w parku Orła Białego. Działania zorganizowane będą na istniejącej w parku mini scenie oraz w jej obrębie. Przygotowana zostanie strefa zabaw dziecięcych, uruchomiona będzie strefa ruchu – fitness. W planie są konkursy dla dzieci i dorosłych. Odbędą się spektakle teatralne, prezentacje taneczne, wokalne i koncert. Dodatkowo, jeśli okaże się to możliwe to także koncert na wyspie, która znajduje się na środku stawu. Impreza będzie też praktyczną lekcją na temat praw i możliwości osób niepełnosprawnych oraz seniorów – w tym celu przygotowane będą punkty informacyjne. Propozycja obejmuje ponadto stoiska tematyczne, takie jak z wyrobami od osób niepełnosprawnych czy DKMS. Zakładany jest pokaz służb mundurowych i ratowniczych. Koszty związane z imprezą obejmują m.in. przygotowanie terenu, nagrody dla uczestników, honoraria dla wykonawców, poczęstunek, animatora gier i zabaw. Termin realizacji: wrzesień. Impreza pod nazwą Twórczość bez barier, to prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych. Główne cele wydarzenia to promocja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych poprzez prezentacje ich dorobku artystycznego, uzyskanego w ramach terapii zajęciowej, zwiększenie poczucia ich wartości, rehabilitacja społeczna. Wystąpią przedstawiciele domów samopomocy i WTZ z Białogardu oraz naszego regionu. W imprezie zaprezentują się również artyści pełnosprawni. Działanie to ma charakter wyjątkowego święta dla osób niepełnosprawnych. Możliwość prezentacji daje im poczucie radości i spełnienia oraz zapewnia wspaniałą, niezapomnianą zabawę motywując do dalszej pracy. Lokalizacja: Centrum kultury i Spotkań Europejskich. Koszty przeprowadzenia imprezy obejmują m.in. nagrody dla uczestników, honoraria dla wykonawców, poczęstunek. Termin realizacji: listopad. Impreza pod nazwą „o Złoty Haczyk Drugie Wojewódzkie zawody wędkarskie”. Impreza skierowana do osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz chorych psychicznie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor JUSTYNA TARASEWICZ

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

„Automatyczne defibrylatory AED w miejscach publicznych – bezpieczniejszy Białogard” 19

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu 1.Budynek ZUS przy ul. Wojska Polskiego 56.2)Budynek Sądu Rejonowego przy ul. Lipowej 1.3)Budynek CKiSE przy ul. 1 Maja 15.4)Budynek Starostwa Powiatowego przy ul. Plac Wolności 16 .5)Budynek hali sportowej LO przy ul. Grunwaldzkiej 46 .6)Budynek Kościoła Parafii Rzymskokatolickiej pw. NSPJ w Białogardzie przy ul. Stefana kard. Wyszyńskiego 5 .7)Budynek UM przy ul. 1 Maja 18 .

Opis projektu Badania prowadzone przez największe towarzystwa ratownicze na świecie dowodzą, że 90% wszystkich nagłych zatrzymań krążenia (NZK) na świecie występuje w mechanizmie migotania komór. Defibrylator jest jedynym urządzeniem mogącym odwrócić ten stan i przywrócić prawidłową pracę serca. Badania wykazują także, że po upływie 10-15 minut od wystąpienia NZK i braku pomocy (defibrylacji) zmiany w organizmie są już nieodwracalne i śmiertelne. W praktyce wygląda to tak, że z każdą minutą bez pomocy ucieka około 10% szans na powrót spontanicznego krążenia i powrót Pacjenta do zdrowia. Przy obecnej liczbie wezwań Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM) prawdopodobieństwo wystąpienia NZK i braku wolnego ZRM jest bardzo duże. Średni czas dojazdu ZRM w mieście wynosi około 8 minut, a przyjmuje się, że 4 pierwsze minuty są kluczowe. Kiedy ambulanse stacjonujące w Białogardzie zadysponowane są do innych wezwań czas ten znacznie się wydłuża. W takich przypadkach dysponowane są najbliższe ZRM z sąsiednich miast a czas dojazdu tych zespołów to około 30 minut. Rozmieszczenie automatycznych defibrylatorów AED oraz odpowiednie przeszkolenie mieszkańców, może w znacznym stopniu przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa oraz skutecznie udzielanie pomocy osobom w stanie nagłego zatrzymania krążenia do czasu przyjazdu ZRM1. Do projektu wytypowano kilka najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców instytucji użyteczności publicznej oraz pilotażowo jeden z kościołów. Przeprowadzony z większością Zarządców wywiad wykazał, że w wielu tych podmiotach występowały wcześniej przypadki zawałów (np. w ZUSie, Sądzie Rejonowym). W wyborze lokalizacji kierowano się zwłaszcza grupą docelową ludzi w podeszłym wieku oraz miejscami, gdzie odbywają się duże imprezy kulturalne i zgromadzenia. Początkowo rozważano umiejscowienie AED w kapsułach na zew. budynków, by były dostępne 24 h/dobę. Ostatecznie zdecydowano się jednak na montaż urządzeń wewnątrz budynków, ponieważ instalacja kapsuł na zewnątrz wiąże się z koniecznością podłączenia energii elektrycznej i nierzadko uzgodnieniami z konserwatorem zabytków. Przy montażu wewnętrznym odchodzi konieczność zapewnienia ogrzewania i szczelności skrzynki, minimalizujemy też ryzyko wandalizmu i kradzieży a sama kapsuła jest dużo tańsza i zastąpiona przez skrzynkę (ryc. 1). W piśmiennictwie można znaleźć tylko sporadyczne przypadki, gdy AED został użyty poza godzinami pracy instytucji, w której się znajdował, więc uważam, że montaż wewnątrz jest w naszym przypadku wystarczający. W myśl przepisów Prawa Budowlanego taki montaż skrzynki na ścianie nie wymaga pozwolenia na budowę ani zgłoszenia. Żeby rozpropagować ideę bezpiecznego miasta i uświadomić mieszkańców, że w budynku znajduje się AED proponuje się oznaczenia również na zew. budynków.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 47.397,02 PLN

Autor PAWEŁ ZDOLIŃSKI

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Doposażenie istniejącego placu zabaw przy ul. Raczyńskiego w Białogardzie. 20

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Istniejący plac zabaw przy ulicy Raczyńskiego w Białogardzie.

Opis projektu Projekt zakłada doposażenie istniejącego placu zabaw przy ul. Raczyńskiego w urządzenia do zabawy i rekreacji dla dzieci. Bazuje na produktach firmy ASTRUS (ASTRUS – place zabaw, ul. BOWiD 9 E, 75-209 Koszalin): Urządzenie linowe Annapurna (7.769,91 zl brutto), karuzela krzyżowa Ventus 3103S (3.936 zł brutto), drewniany zestaw zabawowy 1073 (13.747,71 zł), stonoga 3008S-2 TUBY 0.85M (8.868,30 zł brutto). Dodatkowo projekt przewiduje montaż naziemnej kwadratowej trampoliny o wymiarach 150x150 cm (cena brutto wraz z montażem 6.500 zł) – producent: ATUT Tomasz Skiba, ul. Leśmiana 5, 62-050 Mosina. Wymiany wymagają również drewniane elementy istniejących na placu ławek betonowo-drewnianych, które uległy przez lata zniszczeniu, ubytki w drewnie powodują zagrożenie dla dzieci bawiących się na placu. Koszt wymiany ww. elementów – 2000 zł brutto. Według projektu teren placu powinien być uporządkowany i uzupełniony o nowy piasek.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 49.821,92 PLN

Autor MAREK KRÓL

Status Opinia negatywna

Data dodania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.