Białogardzki Budżet Obywatelski
400.000 PLN
Szczegółowy podział kwoty
Całkowita kwota na projekty ogólnomiejskie
400.000 PLN

Projekty

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

,, SIŁOWNIA -strefa relaksu i aktywności fizycznej przy ul. Kisielice Małe 1

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Działka 154 obręb 018

Opis projektu Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu zielonego w celu poprawy aktywności fizycznej przy ul. Kisielice Małe na siłownię zewnętrzna. W ramach zadania planuję montaż trzech urządzeń do ćwiczeń(narciarz-2 osobowy,nordic walking, wioślarz sportowy) ,jednej lampy oświetleniowej, stojaka na rowety oraz utwardzenie nawierzchni koło urządzeń do ćwiczeń.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 48.300 PLN

Autor Aleksandra Barczak

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Budowa parkingu przy ul. 1 Maja 52,54 2

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Ulica 1 Maja 52,54.

Opis projektu Projekt dotyczy parkingu przy budynkach kamienic 52,54. Cztery lub trzy miejsca parkingowe .

Szacunkowa wartość realizacji projektu 20.000 PLN

Autor Tadeusz Kołodziej

Status Opinia negatywna

Data dodania

Miejsca parkingowe 3

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu 1 Maja 50,52,54

Opis projektu Projekt dotyczy parkingu przy budynkach kamienic 50, 52,54. Cztery miejsca parkingowe .

Szacunkowa wartość realizacji projektu 44.500 PLN

Autor Elżbieta Kołodziej

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Oświetlenie ścieżki zdrowia wokół stadionu miejskiego oraz montaż inteligentnej ławki solarnej. 4

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Miejscem realizacji projektu będzie teren Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdującego się przy ulicy Moniuszki 49 i 29. Lampy zamontowane zostaną na ścieżce zdrowia wzdłuż okrążenia biegnącego przy ogrodzeniu stadionu. Ławka solarna zostanie zlokalizowana przy kompleksie basenowo-rekreacyjnym.

Opis projektu Projekt zakłada oświetlenie ścieżki zdrowia na stadionie w Białogardzie przy pomocy 12 lamp. Ścieżka liczy ok 600 metrów a wzdłuż niej znajdują się liczne urządzenia do ćwiczeń. Lampy zostaną zamontowane wzdłuż trasy biegowej idącej bezpośrednio przy jego płocie. Lampy przyłączone zostaną do już istniejących i wykorzystają ich instalację elektryczną co obniży koszty instalacji. Lampy sprawdzą się w okresie jesienno – zimowym kiedy zmrok zapada dużo wcześniej co uniemożliwia bieganie i ćwiczenie na ścieżce zdrowia w godzinach popołudniowych. Poprawi to również bezpieczeństwo biegających. Dodatkowo w ramach projektu przy basenie zamontowana zostanie inteligentna ławka solarna. Ławka posiadać będzie stojak rowerowy, wbudowaną ładowarkę z portem USB do uzupełnienia baterii w naszym smartfonie oraz nowoczesną ładowarkę indukcyjną do ładowania bezprzewodowego. Całość wkomponuje się w otoczenie i będzie samodzielnie funkcjonować dzięki energii słonecznej zgormadzonej w ogniwach ukrytych w środku urządzenia. Wszystko pozwoli cieszyć się mieszkańcom z aktywności fizycznej o każdej porze dnia i nie zależnie od pory roku.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor MARCIN RYNKIEWICZ

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Wykonanie najazdu zwalniającego 5

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu ul. Chopina w Białogardzie, przejście dla pieszych przy Przedszkolu Miejskim nr 2 "Słoneczne" przy ulicy Chopina 4a

Opis projektu Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz zapobieganie gwałtownemu hamowaniu przy przejściu dla pieszych na ulicy Chopina przed Przedszkolem Miejskim nr 2 "Słoneczne". W ramach projektu zostałyby wykonane prace tj. wykonanie projektu zmiany organizacji ruchu, postawienie znaków drogowych, wykonanie najazdu zwalniającego.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 17.500 PLN

Autor KAROLINA WÓJCIK-LEWANDOWSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Nowoczesny Plac Zabaw na Osiedlu Chopina 6

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Istniejący plac zabaw przy ul. Moniuszki i Nowowiejskiego. dz. nr 687/18 i 709/1 obr. 009

Opis projektu Projekt dotyczy inwestycji polegającej na wymianie części starych i zużytych urządzeń istniejącego placu zabaw. W miejsce starych elementów proponuje się : 1. zestaw zabawowy metalowy, 2. Autko brumbrum, 3. Huśtawka potrójna łączona ( siedzisko płaskie+siedzisko kubełkowe+bocianie gniazdo), 4. Stół piknikowy + dwie ławki z oparciem, 5. Sprężynowiec pojedynczy x2, 6. Lokomotywa metalowa+ wagon metalowy z daszkiem, 7. Ławka z oparciem 2 szt.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 42.230,04 PLN

Autor KATARZYNA CACH-LEWANDOWSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH W BIAŁOGARDZIE 7

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Park Orła Białego Plac Wolności w Białogardzie

Opis projektu W ramach zadania w dniach 13-14 lipca 2019r. w Parku Orła Białego oraz na Placu Wolności w Białogardzie odbędzie się przegląd teatrów ulicznych. W ramach święta wystąpią m.in. teatry z Krakowa, Szczecina, Poznania i Wrocławia. Uroczystości rozpoczną się sobotnią paradą teatrów ulicznych ulicami miasta, w skład której wejdą zaproszone teatry, białogardzcy adepci sztuki aktorskiej i mieszkańcy Białogardu. Podczas dwóch dni odbędzie się 6-8 spektakli ulicznych przeznaczonych dla dzieci i widzów dorosłych. Pierwszego dnia zaprezentują się teatry z Krakowa i Szczecina, zaś drugiego dnia Teatr z Poznania i Wrocławia. Realizacja zadania będzie inspiracją i poszukiwaniem nowych form pracy artystycznej i wychowawczej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszego miasta, rozwijanie wrażliwości estetycznej i wzbogacanie osobowości mieszkańców poprzez edukację teatralną, rozwijanie zdolności aktorskich wśród mieszkańców.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 43.120 PLN

Autor MATEUSZ PRZYBYSZ

Status Opinia pozytywna

Data dodania

"Tor Przeszkód"- modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie 8

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Istniejący plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie, ul. Chopina 8, dz. nr 31 obr.009

Opis projektu Modernizacja istniejącego placu zabaw, wymiana nawierzchni i urządzeń. Istniejący plac zabaw został wybudowany z narodowego programu Radosna Szkoła w 2010 roku, w związku z tym uległ naturalnej degradacji. W ramach projektu planowane jest: zdemontowanie istniejących zużytych sprzętów, wymiana nawierzchni z tworzywa na piasek, ustawienie nowych urządzeń. Proponowane nowe urządzenia to: 1. ścieżka sprawnościowa firmy Astrus (3645S)- 19286,40 zł, 2. huśtawka Bocianie Gniazdo+ pojedyncza metalowa firmy Astrus (3510S)- 7598,94 zł, 3.Huśtawka wagowa metalowa firmy Astrus (3506S)- 2180,79 zł.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 49.066,13 PLN

Autor BARBARA TOBIASZ

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Siłownia zewnętrzna przy kompleksie Orlik Szkoły Podstawowej nr 3 w Białogardzie 9

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Kompleks boisk ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 3 ul. Chopina 8 w Białogardzie

Opis projektu Projekt dotyczy budowy siłowni zewnętrznej przy kompleksie ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie. Obiekt jako miejsce aktywnego wypoczynku przeznaczony będzie dla wszystkich grup wiekowych. Projekt ma na celu integrację społeczną i aktywizację społeczeństwa w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Siłownia, która będzie znajdować się przy placu zabaw dla najmłodszych i boiskach Orlik ma zachęcić rodziców do ruchu. Kiedy dzieci pochłonięte będą zabawą, dorośli zamiast siedzieć na ławce, mogą zadbać o sylwetkę. Często spotykamy się z problemem agresywnego zachowania czy wandalizmu z tym związanego. Nuda jest jedną z przyczyn takiego zachowania. Siłownie zewnętrzne przyciągają zarówno młodzież jak i dorosłych odcinając ich od komputerów i zabijając nudę. Otwarta, nieodpłatna siłownia umożliwi swobodny i łatwy dostęp do odpowiednich urządzeń. Stworzona baza będzie oferowała przyrządy treningowe dla dorosłych i seniorów. Dodatkowo znajdujący się na terenie szkoły plac zabaw zapewni rozrywkę dla najmłodszych. Po budowie siłowni nie będzie potrzeby generowania kosztów utrzymania, a administrowanie terenu przez SP nr 3 i całodobowy monitoring obiektu sprzyjać będzie poszanowaniu rządzeń.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor KATARZYNA KOZŁOWSKA

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

"PRZYJAZNE" Oś. Zwycięstwa 10

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Teren przyległy do placu zabaw i boiska przy ul. Gryfitów, działka miasta nr 137/230 obręb 006.

Opis projektu Projekt obejmuje przystosowanie i wzbogacenie wskazanego terenu do funkcji jaką już częściowo spełnia tj. Nowe miejsca parkingowe dla mieszkańców ok. 100 z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Dojazd do parkingu przez istniejący wjazd – wyjazd od ulicy Gryfitów oraz nowy do wykonania wjazd – wyjazd od ul. Ks Bogusława X (myjnia). Część parkingowa rozdzielona pasem zieleni np. gazony z kwiatami. Obecna nawierzchnia pozwala na wyznaczenie miejsc parkingowych poprzez wymalowanie ich na podłożu asfaltowym. Na wskazanej działce już wcześniej została wykonana sieć latarni ulicznych z myślą na dalszą realizację założonej koncepcji tworzenia nowych miejsc parkingowych. Druga część działki, to cześć trawiasta na której znajduje się już plac zabaw i nowo powstałe boisko oświetlone i ogrodzone. Planuje się odgrodzić metalowymi słupkami cześć parkingową od sportowej co zwiększy bezpieczeństwo dzieci i mieszkańców korzystających z terenu. Ograniczy to wjazd niepożądanych pojazdów na teren rekreacyjny- asfaltowy, gdzie zostaną przeniesione kosze do gry w koszykówkę. Cały teren zostanie zmonitorowany poprzez zamontowanie jednej kamery wizyjnej podłączonej do systemu monitoringu miejskiego, który sukcesywnie jest rozbudowany w innych częściach miasta dając większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor Andrzej Milczarek

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Stojaki rowerowe przedstawiające wspomnienie fotograficzne „Starego Miasta Białogard” umiejscowione na terenie współczesnego miasta Białogard. 11

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Teren miasta Białogard. Konkretne umiejscowienie realizacji projektu należy do decyzji Rady Miasta Białogard oraz Urzędu Miasta Białogard.

Opis projektu Stojaki na rowery, na których zostaną umieszczone zdjęcia „Starego Miasta Białogard” wraz z mapą miasta, informującą o umiejscowieniu pozostałych stojaków na rowery w innych obszarach miasta Białogard.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 50.000 PLN

Autor PAWEŁ KRZYWY

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Modernizacja chodników na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2 "Słoneczne" w Białogardzie 12

Wybrany do realizacji

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Przedszkole Miejskie nr 2 "Słoneczne", ul. Chopina 4a, Białogard

Opis projektu Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie Przedszkola Miejskiego nr 2 "Słoneczne" w Białogardzie. W ramach projektu zostałyby wykonane prace budowlane: rozebranie i wywiezienie płytek chodnikowych oraz obrzeży (krawężniki betonowe), profilowanie podłoża pod nowy chodnik, ułożenie obrzeży i chodnika z kostki brukowej. Teren będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 45.500 PLN

Autor AGATA WIECZOREK

Status Opinia pozytywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

"Nie nowotworom u białogardzkich dzieci" 13

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Plac Wolności

Opis projektu Przyjazd Ambulansu z Fundacji Ronalda McDonalda i przeprowadzenie profilaktycznych badań u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat pod kątem nowotworów. Badanie polega na zrobieniu badania USG. Jest bezbolesne. 6 dni badań = ok.420 dzieci. Po przyjeździe należy zapewnić noclegi i wyżywienie pracownikom (lekarzom) na czas trwania badań i zapewnić dostęp do prądu Ambulansowi.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 36.900 PLN

Autor MARTA GLINKA

Status Opinia negatywna

Data dodania

Budowa pomnika upamiętniającego „Żołnierzy Wyklętych” – Rotmistrza Witolda Pileckiego. 14

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu Obszar nr 234/12 skrzyżowanie ulic Rotmistrza Witolda Pileckiego z Wiślaną

Opis projektu Koncepcja przestrzenna przedstawia projekt pomnika Witolda Pileckiego wykonanego ze stali nierdzewnej przestrzennej częściowo wycinanej ze stali laserem. Projekt zakłada taflę z blachy wygiętą do siebie zgodnie z rysunkiem technicznym, umocowane w podłożu betonowym. Wygięcie blachy nada formie bardzo wytrzymałą na zgięcia konstrukcję. Umocowanie formy w podłożu na listwie za pomocą śrub, która będzie wbetonowanej w podłoże. Forma składa się z trzech ekranów. Na przedniej części w pierwszym ekranie znajduje się ciemny las oraz widoczna sylwetka wilka/ forma wilka będzie formą przestrzenną oklejoną folią laminowaną. Część środkowa przedstawia zdjęcie osoby Witolda Pileckiego oraz poniżej zdjęcia jego słowa: „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę, tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”. Prawy ekran jest kontynuacją pierwszego – przedstawia symbol żołnierza wyklętego – samotnego wilka na tle lasu. Tył pomnika przedstawia ciemny las. Całość wykonana w monochromatycznym klimacie. Pomnik umiejscowiony jest przy ulicy Pileckiego w Białogardzie. Skwer, na którym zakłada się umiejscowienie pomnika stwarza możliwość zagospodarowania terenu. Przewiduje się uporządkowanie terenu wokół pomnika oraz utwardzenie gruntu materiałem mineralnym. Na wyznaczonej części terenu planuje się usadowienie kilku ławek. Dane techniczne: Płyta metalowa o grubości 6 mm, wygięta wg rysunku, oklejona i zabezpieczona laminatem. Boczne ekrany mają dodatkowo wycięte przestrzenne postaci wilków. Tył oklejony zabezpieczonym laminatem. Pomnik osadzony w listwie metalowej za pomocą śrub, wbudowanej w podłoże. Wysokość pomnika 190 cm, szerokość 170 cm. Teren zagospodarowany przy pomniku to utwardzony teren z podbudową z warstwy mineralnej wraz z sześcioma ławkami umocowanymi do podłoża.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 49.999,79 PLN

Autor ADAM PIETRZYKOWSKI

Status Opinia negatywna

Data dodania

Data ostatniej modyfikacji

Poprawa infrastruktury rekreacyjnej w ROD "Słonecznik" 15

Lokalizacja miejsca realizacji zadania / projektu działka nr 15/2 obr. 0010 m. Białogard- Osiedle Olimpijczyków (działka na terenie ROD)

Opis projektu Położenie polbruku pod 3 istniejącymi wiatami zgodnie z załączonym projektem. Powierzchnia polbruku do wykonania ok. 175 mkw. Wykonanie stołów i ławek piknikowych pod istniejącymi wiatami. Każda z wiat ma wymiar 6mx4m. Stoły i ławki piknikowe montowane na stałe pod wiatami- pod każdą wiatą stół i ławki po oby stronach stołu ma długość wiaty. Projekt będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców.

Szacunkowa wartość realizacji projektu 42.800 PLN

Autor IRENA RUDZIK

Status Opinia pozytywna

Data dodania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.